بیانیه ای در حمایت از رویکرد وزیر محترم اقتصاد در صنعت بیمه

Aminlogo

 

بیانیه ای در حمایت از رویکرد وزیر محترم اقتصاد در صنعت بیمه

جملات تاریخی فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجمع عمومی بیمه مرکزی که اذعان داشت در برخی موارد حس آلودگی و فساد در برخی بیمه ها وجود دارد و به رئیس کل بیمه مرکزی تاکید شد در این زمینه برنامه‌ای جامع برای مقابله با آن ارائه کند از چندین جهت حائز اهمیت است.

با گذشت چند دهه اخیر همواره مسئولين اقتصادی فضاي مطلوبي از شرايط ترسيم كرده‌اند، در حالي كه امروز در صنعت بيمه گرفتاري هاي بسيار جدي داريم و برخي حاضر نيستند چشمان خود را بر واقعيت ها باز و شرايط را اصلاح كنند. اينكه وزير اقتصاد به چنين درکی از صنعت بیمه رسیده است قطعا به واسطه سابقه علمی و اجرایی او در مدیریت اقتصاد کلان بوده است که می تواند با دریافت گزارشات و مستندات به مفهوم عمیق و مستدل از وضعیت لحظه ای صنعت بیمه دست یابد.

وزیر اقتصاد خوب می تواند رابطه بین مولفه های اقتصادی و تاثیر آن در شاخص های کلان اقتصادی را درک و تفکیک کند. بر همین اساس اینکه مشخصا موضع شفاف و بدور از ملاحظات سیاسی در صنعت بیمه گرفته است نشان از عزم جدی وی و بدنه کارشناسی و مدیریتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به توسعه صنعت و افزایش بهره وری در اقتصاد کشور دارد، چراکه حساسیت های محاسباتی و مدیریتی در صنعت بیمه کاملا با سایر صنایع متفاوت بوده و در صورت رواج برخی کج سلیقگی ها می تواند ضمن آسیب به رتبه اعتباری کشور سبب از بین رفتن آرامش روانی اجتماعی و اقتصادی و در نهایت سیاسی در کشور شود.

در این برهه سرنوشت ساز، مشكلات اقتصادي كشور روزنه هايي را براي فرصت طلبان ايجاد كرده و صنعت بيمه نيز از اقتصاد جدا نيست و حداقل اهالي صنعت بيمه مي دانند كه در اين بخش مشكلاتي وجود دارد.

مسلما شهامت وزير در واقع‌بيني و ترسيم اين فضا نشانه روحيه‌ي انقلابي و اصلاحي اين سرباز اقتصادي كشور است. بی شک ورود مستقیم ايشان به معضلات صنعت بيمه برای اهالی و دلسوزان این بخش، بسيار اميدوار كننده است و ما نيز به عنوان یکی از اهالی کوچک این خانواده بزرگ براي حل اين مشكلات اعلام همبستگي و همراهی خود را با این عزم جدی مقام عالی وزارت اقتصاد اعلام می کنیم.

امروز بيش از ٥ سال از موضوع مشکلات بيمه توسعه ميگذرد و هنوز به صورت شفاف وضعيت اين شركت روشن نيست، در حالی که برای اهالی صنعت بیمه نیز این ابهام وجود دارد که چه افرادي اجازه نمي دهند كه ریشه اين مشكلات در صنعت بیمه حل شود. از سوی دیگر چندی پیش بود که در گزارشات نهادهاي نظارتي نام يك شركت بيمه خصوصي كه ميلياردها تومان از منابعش در جريان يك مشكل اتلاف شده بود، نیز شنيده شد، بنابراین وزیر اقتصاد به درستی مشکلات این بخش را درک کرده و تشخیص داده است.

اینکه در دهه های گذشته در عرصه های مختلف دانش، تکنولوژی و صنعت و ... توسعه و پیشرفت های شایانی داشته ایم اما در مباحث اقتصادی دستاوردها متناسب با عرصه های دیگر نیست خود گویای ریشه برخی مشکلات است.

مسلما با توجه به درایت، سابقه و قدرت مدیریتی رئیس کل بیمه مرکزی در شناخت و جهت دهی سازنده صنعت بیمه ورود به مشكلات شركت هاي بيمه كليد خواهد خورد و از بيمه مركزي به درستی انتظار مي رود با اصلاح برخی فرآیندها و جریانات که احتمال حس آلودگی دارد مباحث را با حساسيت بيشتري دنبال كند و مسلما سخنان وزير سبب تحرك بيشتر در اين فضا خواهد بود.

مسلم است ورود به مباحث حس آلودگی موجبات سنگ اندازی بعضی از عناصر منفعت طلب در صنعت بیمه را در پی خواهد داشت.

 

سید مصطفی کیایی

مدیرعامل بیمه اتکایی امین

برگزاری مراسم تقدیر از اعضای هیأت مدیره سابق شرکت بیمه اتکایی امین

Aminlogo

 

برگزاری مراسم تقدیر از اعضای هیأت مدیره سابق شرکت بیمه اتکایی امین

 

سیزدهمین جلسه هیأت مدیره بیمه اتکایی امین در مورخ 1397/11/30 در محل دفتر ارتباطی شرکت برگزار گردید. در این جلسه مدیرعامل از خدمات و تلاش های جناب آقای جهانگیری عضو محترم هیأت عامل بیمه مرکزی و جناب آقای شریفی عضو محترم هیأت مدیره بیمه آسیا در طول تصدی عضویت هیأت مدیره بیمه اتکایی امین تشکر و قدردانی و آرزوی توفیق ایشان در مسئولیت های جدید را نمود.

 

Taghdir003

 

Taghdir002

 

Taghdir001

قابل توجه سهامداران گرامی

Aminlogo                                                                                                                                                amin

 

اطلاعیه

"قابل توجه سهامداران گرامی"

با سلام و احترام و آرزوی توفیق درخدمت به سهامداران محترم

در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی درخصوص عملکرد شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) توجه شما را به نکات ذیل جلب می نماییم :

همانگونه که در اطلاعات ماهانه و سه ماهه منتشره در سامانه کدال نیز نمایان است عملکرد 9 ماهه بیمه ای و سرمایه گذاری شرکت بیمه اتکایی امین مطابق بودجه پیش بینی شده تحقق یافته و انتظار میرود مطابق روال سنوات گذشته در صورت عدم وقوع هرگونه رویداد خارج از اختیار و غیر قابل پیش بینی ، EPS پیش بینی شده برای سال مالی 98 تحقق یابد.

شایان ذکر است همواره تلاش هیأت مدیره ، مدیرعامل و پرسنل این شرکت در راستای افزایش سود آوری و صیانت از حقوق سهامداران محترم بوده است . مزید اطلاع است که نوسانات روزهای اخیر بوجود آمده در قیمت سهم صرفاً ناشی از شرایط اقتصادی حاکم ، عرضه و تقاضای بازار سهام ، تحلیل و تصمیم سرمایه گذاران و بعضا ً هیجانات لحظه ای می باشد .

شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) همچون گذشته هیچگونه دخالتی در تعیین قیمت سهم خود نداشته لذا به کلیه فعالان بازار بورس و متقاضیان خرید و فروش سهام این شرکت توصیه می شود صرفا ً به اطلاعیه های منتشره توسط شرکت بیمه اتکایی امین در سامانه کدال توجه نموده و آن را در تصمیم گیریهای خود ملاک عمل قرار دهند. بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت مؤثر در تصمیم سهامداران محترم ، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشاي اطلاعات شرکت هاي ثبت شده نزدسازمان بورس افشا می گردد.

شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام)

اساس پیدایش صندوق پوشش حوادث طبیعی

paid

 

اساس پیدایش صندوق پوشش حوادث طبیعی – PAID - رومانی


صندوق پوشش حوادث طبیعی یا PAID یک شرکت خصوصی بیمه/اتکایی است که با مشارکت 12 شرکت بیمه بازار رومانی برای اجرای طرح اجباری پوشش بیمه منازل مسکونی در نوامبر 2009 تاسیس گردید. در این طرح، منازل مسکونی در برابر سه خطر عمده زلزله، سیل و زمین لرزه پوشش بیمه ای دارند. فعالیت PAID رسما در فوریه 2010 آغاز گردید و اولین بیمه اجباری منازل مسکونی نیز در 15 ژوئیه همان سال صادر گردید.

طرح "مهر دانا"، سهم بیمه دانا را در بازار افزایش می‌دهد

dana insurance
طرح "مهر دانا"، سهم بیمه دانا را در بازار افزایش می‌دهد

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه دانا، اجرای طرح "مهر دانا" را موجب افزایش سهم این شرکت در بازار بیمه عنوان کرد.

« "مهر دانا" طرحی است که بین بیمه دانا و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران منعقد شده که به موجب آن قشر وسیعی از جامعه از جمله رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، به دفاتر نمایندگی بیمه دانا در سراسر کشور مراجعه کرده و می‌توانند بدون پیش پرداخت، کارمزد و مراجعه به بانک، با دریافت تسهیلات مالی، بیمه‌نامه‌های مورد نیاز خود را تهیه کنند.»

به گزارش روابط عمومی بیمه دانا، علیرضا ضیایی‌پور در جمع برخی از مدیران فنی، معاونان شعب و نمایندگان شبکه فروش این شرکت، امضا و اجرای تفاهم‌نامه بیمه‌ای بیمه دانا و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را طرحی نو در صنعت بیمه و بانکداری کشور دانست.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه گفت: درحال حاضر تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث و یا بدنه برای اقشار آسیب پذیر دشوار است، اما خوشبختانه با تفاهم‌نامه‌ای که بین این شرکت و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران امضا شده است، نمایندگان و افراد معرفی شده می‌توانند از طریق سامانه "مهر دانا" برای دریافت تسهیلات مالی به منظور تهیه بیمه‌نامه‌های مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، از تجدید نظر در نرخ بیمه‌نامه بدنه و فروش اقساطی بیمه‌نامه شخص ثالث خبر داد و با تاکید برانتخاب مناسب ریسک اعلام کرد در فروش بیمه شخص ثالث محدودیتی وجود ندارد.

وی همچنین واگذاری اختیار اعطا مجوز صدور بیمه‌نامه بدنه و بازدید اولیه به سرپرستان مناطق را از دیگر اقدامات این مدیریت عنوان کرد.

"طبق تفاهم‌نامه به عمل آمده از این پس بیمه‌گذاران(سهامداران سهام عدالت، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی( و ... می‌توانند بدون پیش پرداخت، کارمزد و ضامن، تسهیلات مالی از این بانک دریافت کرده و از آن طریق نیازهای بیمه‌ای خود مانند پوشش بیمه شخص ثالث، بدنه، حوادث انفرادی، مسوولیت و آتش سوزی واحدهای مسکونی خویش را تامین کنند.

با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، تمامی بیمه‌شدگان از امکانات و تسهیلات مالی مناسب این بانک برخوردار شده و می‌توانند از مزایا و ظرفیت‌های جامع بیمه‌ای این شرکت طبق تفاهم نامه امضا شده با بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده کنند."

توسط بیمه اتکایی امین و با حضور استاندار محترم گلستان آغاز مرمت کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان آق قلا و گمیشان در عید سعید قربان

Aminlogo

 آغاز  مرمت  کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان آق قلا  و گمیشان در عید سعید قربان

 

 

باتوجه به مصوبه هیت مدیره محترم بیمه اتکایی امین مرمت کانون های پرورش فکری کانون ونوجوان شهرستان های آق قلا و گمیشان در استان گلستان با حضور جناب آقای دکتر حق شناس استاندار محترم گلستان و آقای توماج فرماندار محترم شهرستان آق قلا  ، سرکار خانم رجب نسب مدیر کل محترم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گلستان و جناب آقای کیایی مدیر عامل بیمه اتکایی امین و خبرنگاران صداو سیما و روزنامه های محلی پس ازاقامه نماز عید قربان مورخ 21/05/1398 در محل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان آق قلا آغاز گردید. در این جلسه استاندار محترم استان ضمن لزوم توجه  به کانون های پرورش فکری بعنوان توجه به نسل آینده گفت اگر کودکان و نوجوانان با کتاب آشنا شوند، منجر به پرورش یافتن نسل آینده می شود که سکاندار جامعه بوده و موجب توسعه یافتگی به معنای واقعی در استان خواهد گردید . وی با تشکر از حمایت بیمه اتکایی امین در بازسازی کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان آق قلا و گمیشان که در سیل اخیر صدمه دیده اند ، خاطر نشان نمود که با کمک دولت و همکاری و مشارکت بخش خصوصی  در بازسازی مدارس و مراکز فرهنگی و واحد های مسکونی  خسارت دیده در سیل اخیر تسریع به عمل آید.

 

در این مراسم آقای کیایی مدیر عامل محترم بیمه اتکایی امین نیز از فعالیت های شرکت های بیمه در سیل اخیردر کشورمان و لزوم توجه بیشتر به صنعت بیمه در استان گلستان اظهار امیدواری نمود که پوشش بیمه ای در استان گلستان جدی تر گرفته شده و مردم و دولت اموال خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند . وی علت انتخاب مرمت کانون های پرورش فکری آق قلا و گمیشان را حضور هزاران کودک و نوجوان در کلاسهای کانون پرورش فکری در این مناطق و لزوم توجه به مسئولیت های اجتماعی و حمایت از فعالیت های خیرخواهانه دانست و اظهار امیدواری نمود بتواند اندیشه بیمه ای در بین اعضای این کانون ها  را پرورش داده و با مشارکت در بازسازی این کانون ها مفهوم بیمه را به صورت عملی برای مردم این منطقه به تصویر بکشد ، وی اظهار نمود بازساری مکانی که تعلیم و تعلم  سالانه هزاران نفر از کودکان و نوجوانان کشور را بر عهده دارد برای صنعت بیمه ، نوعی سرمایه گذاری محسوب می گردد.

در این جلسه بیمه اتکایی امین اولین اقدام خود را مبنی بر بیمه نمودن کامل این کانون ها را کلید زد و اظهار امیدواری نمود که بازسازی این دو کانون در حدود دو ماه به اتمام رسیده  و بتواند همچون گذشته محل گردهم آیی هزاران کودک و نوجوانان شهرستان های آقا قلا و گمیشان گردد .

 

Agh ghola 2

Agh ghola 1

Agh ghola 1

افزایش سرمایه شرکت بیمه اتکایی امین به تصویب سهامداران رسید

Aminlogo

افزایش سرمایه شرکت بیمه اتکایی امین به تصویب سهامداران رسید

راس ساعت 14:30 مجمع عمومی فوق العاده شرکت با موضوع افزایش سرمایه شرکت آغاز گردید .در این جلسه آقای تاجدار به عنوان رئیس جلسه و آقایان زینلی و آبانگاه بعنوان ناظرین و آقای کیایی بعنوان منشی جلسه انتخاب گردیدند.

سپس مدیر عامل شرکت توضیحاتی در مورد علل افزایش سرمایه شرکت ارائه نمود. پس از آن نماینده محترم سازمان حسابرسی گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص افزایش سرمایه از مبلغ 2،500 میلیارد ريال به 3،000 میلیارد ريال از محل آورده نقدی را قرائت نمود.

در این راستا جناب آقای مفید امینی عضو هیأت عامل و معاونت محترم نظارت مالی بیمه مرکزی ج. ا. ایران با اشاره به اهمیت موضوع افزایش سرمایه اذعان داشتند افزایش سرمایه شرکتهای بیمه ، موجب بالا بردن توانگری مالی شرکتها و افزایش ظرفیت نگهداری ریسک توسط شرکتهای بیمه می گردد که از نظر بیمه مرکزی ج .ا .ایران بعنوان نهاد ناظر حایز اهمیت می باشد.

افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 2.500 میلیارد ريال به 3.000 میلیارد ريال از محل آورده نقدی مورد تصویب کلیه حاضرین در جلسه قرار گرفت.

01003

توزیع بالاترین درصد سود صنعت بیمه بین سهامداران بیمه اتکایی امین

Aminlogo

 

توزیع بالاترین درصد سود صنعت بیمه بین سهامداران بیمه اتکایی امین

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه اتکائی امین( سهامی عام) در مورخ 1397/10/27 ساعت 13:00 با حضور 91/93 % از سهامداران ، نمایندگان بیمه مرکزی ج.ا. ایران، نمایندگان سازمان بورس و سازمان حسابرسی برگزار گردید.

در این جلسه که باحضور جناب آقای مفید امینی عضو محترم هیأت عامل و معاونت محترم نظارت مالی بیمه مرکزی ج. ا. ایران جناب آقای حق وردیلو مدیر کل محترم نظارت مالی بیمه مرکزی ج. ا. ا، مدیران عامل و معاونین و مدیران شرکت های بیمه و تعدادی از سهامداران حقیقی برگزار گردید، جناب آقای تاجدار نماینده بیمه البرز به عنوان رئیس جلسه و آقای زینلی موخر نماینده بیمه ایران و آقای آبانگاه نماینده سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان ناظرین و آقای سید مصطفی کیائی مدیرعامل بیمه اتکائی امین بعنوان منشی جلسه به اتفاق آرا انتخاب گردیدند.

در ابتدا آقای کیائی توضیحاتی در مورد وضعیت شرکت و عملکرد یکساله ارائه نمود و عملکرد شرکت را بهترین عملکرد از تاریخ تاسیس بیمه اتکایی امین عنوان نمود و با ذکر توضیحاتی در مورد عملکرد فنی و سرمایه گذاری شرکت اظهار امیدواری کرد که با ریسک پذیری فنی و همکاری کامل با بیمه مرکزی و سهامداران شرکت و ذخائر شرکت که دارای بهترین وضعیت در کل صنعت بیمه کشور می باشد، سال آینده نیز این شرکت بتواند رشد و شکوفایی بیشتری داشته باشد. وی با اشاره به تحریم های غیر عادلانه ایجاد شده به صنعت بیمه راهکارهای بیمه اتکائی امین در مقابله با این تحریم ها را به استحضار سهامداران رسانید. همچنین رشد و توسعه بیمه اتکایی امین را مرهون همدلی و همراهی اعضای محترم هیاًت مدیره، مدیرعامل و کارکنان شرکت دانست.

سپس گزارش هیئت مدیره قرائت و پس از آن به سوالات سهامداران پاسخ لازم داده شد. پس از آن نماینده محترم سازمان حسابرسی، گزارش حسابرس و بازرس قانونی را قرائت نمود. این گزارش حسابرسی یکی از بهترین گزارشات حسابرسی در صنعت بیمه بوده است و تنها یک بند شرط که بین شرکتهای بیمه به صورت مشترک می باشد در گزارش قید گردیده است. پس از استماع گزارش، نماینده محترم سازمان حسابرسی به سوالات سهامداران پاسخ داد. در خصوص دستور جلسه مصوبات ذیل به اتفاق آرا به تصویب سهامداران رسید.

1: صورت های مالی شرکت برای سال مالی منتهی به 1397/06/31 به تصویب رسید.

2:سازمان حسابرسی بعنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت انتصاب گردید.

3:روزنامه های کثیر الانتشار دنیای اقتصاد و اقتصاد کیش بعنوان روزنامه های شرکت جهت درج آگهی انتخاب گردید.

4:مبلغ 300 ريال به ازای هر سهم برای سود نقدی سهامداران (21% قیمت سهم) تصویب و مقرر گردید بر اساس قانون تجارت به سهامداران پرداخت گردد. سود سهامداران حقیقی از تاریخ 1397/11/03 از طریق کلیه شعب بانک ملی قابل پرداخت خواهد بود.

سپس مجمع نسبت به انتخاب اعضای حقوقی هیئت مدیره با رای گیری از سهامداران حقوقی و حقیقی اقدام نمود که در نتیجه شرکت های سهامی بیمه ایران، توسعه کسب و کار سبا ، شرکت سهامی بیمه آسیا ، شرکت سهامی بیمه دانا و سرمایه گذاری های خارجی ایران به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره انتخاب گردیدند .شرکت های بیمه ایران معین و اطمینان گستر دانا نیز به عنوان دو عضو علی البدل هیاًت مدیره انتخاب شدند.

سهامداران و نمایندگان قانونی آنها در جلسه مجمع از فعالیت های شرکت در سال مالی منتهی به 1397/06/31 تقدیر و تشکر نمودند.

01001

 

01002

جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی به سهامداران محترم

slideaboutus1

بسمه تعالی
جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی به سهامداران محترم
" تحلیلی بر عملکرد شرکت بیمه اتکائی امین در شش ماهه منتهی به 1397/12/29"

با سلام و آرزوي توفيق؛
مقدمه :
شرکت بيمه اتکائي امين بعنوان اولين شرکت اتکائي کشور در سال 1382 با مجوز بيمه مرکزي ج. ا. ايران در منطقه آزاد کيش ثبت و همزمان با صدور پروانه فعاليت، با شماره ثبت 1672 در تاریخ 1382/04/11 عمليات خود را آغاز و در همان سال اقدام به ايجاد يک دفتر ارتباطي در تهران نموده که تاکنون به طور مستمر در حال فعالیت است. سهام شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) ، در تاریخ 1393/12/26 در بازار دوم فرابورس پذیرفته شده و با طبقه‌بندی در صنعت بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی، با نماد اتکام مورد معامله قرار می¬گیرد . با توجه به اينکه این شرکت ماهيتاً يک شرکت بازرگاني خصوصي فعال در بازار فرابورس مي باشد موظف است هدف گذاري ها و برنامه هاي راهبردي خود را در وهله نخست براساس دفاع از حقوق سهامداران حقيقي و حقوقي و بازگشت سرمايه آنان قرار دهد.
عملکرد شرکت بیمه اتکائی امین بر اساس آخرین صورتهای مالی برای دوره شش ماهه منتهی به 29 اسفند ماه 1397 بشرح ذیل می باشد:

حق بیمه قبولی:
حق بيمه کسب شده در شش ماهه اول سال مالی 98 مبلغ 402.384 ميليون ريال بوده است . باتوجه به شرایط تحریم و پیشنهاد ریسکها با نرخ حق بیمه مناسب ، با در نظرگرفتن جنبه های فنی ارزیابی ریسک و تقاضای پوشش اتکایی شرکتهای واگذارنده ریسک، این میزان در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ، حدود 46% رشد داشته است. ظرفیت مجاز قبولی اتکایی این شرکت بر اساس آخرین ظرفیت اعلامی توسط بیمه مرکزی ج.ا .ایران به میزان 915 میلیارد ريال می باشد .
حق بیمه واگذاری :
حق بيمه واگذاري در اين شش ماهه مبلغي معادل 43.879 ميليون ريال می باشد که عمدتاً مربوط به حق بیمه قرارداد مازاد خسارت سال 97-98 بوده است.

کارمزد پرداختی و دریافتی :
کل کارمزد پرداختي بابت حق بيمه قبولي در شش ماهه اول سال مالی 98، به ميزان 94.372 ميليون ريال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ، حدود 48 % رشد داشته است. لازم به ذکر است افزایش میزان کارمزد پرداختی متناسب با افزایش میزان حق بیمه قبولی می باشد .
از کل کارمزد پرداختي ذکر شده ، طي قراردادهاي واگذاري مبلغي معادل 879 ميليون ريال بازيافت گرديده است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 9 درصد افزایش داشته است.
خسارت :
خسارت پرداختي در شش ماهه اول سال مالي 98 مبلغ 94.857 ميليون ريال بوده است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل کاهش 5 درصدی داشته است. از جمله علل کاهش خسارت پرداختی در دوره مذکور عدم دریافت اطلاعات برخی از خسارتها از شرکتهای واگذارنده بوده که پس از دریافت و تکمیل مدارک در حسابها ثبت خواهند گردید. همچنین خسارتهاي دريافتي از بابت قراردادهاي اتکائي واگذاري مجدد شرکت، معادل 71.294 ميليون ريال بوده است.
لازم به توضیح است که با توجه به خسارت سیل اخیر در کشور و به منظور برخورداری از پشتوانه ذخایر، شرکت بيمه اتکايي امين ذخيره خسارات معوق را طوري محاسبه و لحاظ مي نمايد که منافع طرف هاي قراردادي خود يعني بيمه گران مستقيم را در بالاترين مرتبه اولويت قرار دهد و با در نظر گرفتن IBNR (خساراتي که محقق شده لکن گزارش نشده است) به ميزان 45 درصد که در حدود 15 برابر بيش از ميزاني است که اکثريت قريب به اتفاق شرکت هاي بيمه لحاظ مي نمايند سطح توانگري مالي خود را در راستاي ايفاي تعهدات و مشارکت در جبران خسارات بالا برده است.
توانگری مالی :
شرکت بیمه اتکایی امین از منظر توانگري مالي در ميان کلیه شرکت هاي بيمه مستقیم و اتکایی فعال در صنعت بیمه کشور همواره داراي بالاترين رتبه توانگري مالي است. بر اين اساس ، هر شرکت بيمه اي که با بيمه اتکايي امين داراي مبادلات اتکايي است اطمينان کامل دارد که بيمه اتکايي امین هم از عهده ايفاي تعهدات خود در قبال خسارات ريسک هاي واگذار شده برخواهد آمد و هم در سريع ترين زمان ممکن (که فاکتور بسيار مهمي در فضاي کسب و کار بيمه است) در اين خصوص اقدام مي نمايد. توانگری مالی شرکت بیمه اتکائی امین برای سال 1398 بر اساس تأییدیه واصله از جانب بیمه مرکزی ج. ا. ایران ، معادل 1.017 درصد (سطح یک) می باشد.
بديهي است در صورت عدم توجه به معيارها و اصولي از قبيل مسئوليت پذيري و پاسخگويي و برخورداري از حد اعلاي توانگري مالي که فلسفه وجودي يک شرکت بيمه اتکايي است ، اين شرکت نيز مي تواند با ترفندهاي گوناگون، ذخاير فني مربوط به خسارات معوق را براساس حداقل ها محاسبه و از اين طريق هزينه هاي خود را در ابعاد قابل توجهي کاهش و ابعاد سودآوري خود را افزايش دهد.
درآمد سرمایه گذاری ها :
بهره مندی از رهنمودهای شورای سرمایه گذاری این شرکت که متشکل از افراد خبره در مسائل اقتصادی و سرمایه گذاریست منجر به ایجاد تغییرات اساسی در ترکیب سرمایه گذاری های منابع در اختیار گردید که نهایتاً منجر به بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری در سهام شرکت های بورسی و فرابورسی ، انتقال بخشی از وجوه سپرده گذاری شده نزد بانکها به بازار سرمایه و خرید اسناد خزانه اسلامی با بازدهی های بالاتر از نرخ سپرده های بانکی با هدف کمک به دولت بوده است. شایان ذکر است درآمد سرمایه گذاری های شرکت در شش ماهه اول سال مالی 98 مبلغ 456.717 میلیون ريال بوده که در مقایسه با بودجه سال 98 حدود 37 درصد افزایش داشته است.
هزینه های اداری و پرسنلی:
از اهداف بیمه اتکایی امین همواره جذب نیروی کار جوان و تحصیلکرده بوده است . میانگین سنی پرسنل این شرکت 35 سال می باشد.
سرانه حق بیمه قبولی برای شش ماهه اول سال مالی 98 مبلغ 26.826میلیون ريال می باشد که گویای کارائی و کارآمدی بالای پرسنل است.
سود هرسهم :
سود هرسهم برای شش ماهه اول سال مالی98 ، 162 ريال بوده که حدود 5 % رشد نسبت به بودجه سال 98 داشته است و فاقد هرگونه زیان انباشته می باشد.
وضعیت طلب و بدهی شرکت بیمه اتکائی امین با سایر شرکت های بیمه داخلی و خارجی:
باتوجه به سیاست های شرکت مبنی بر تهیه صورت تطبیق حسابهای اتکایی فیمابین با شرکت های بیمه داخلی بصورت دوره های سه ماهه و پیگیری مطالبات بصورت سه ماهه ، مطالبات از شرکت های بیمه داخلی به کمترین میزان خود رسیده بطوریکه تقریبا ً عمده این مطالبات مربوط به دوره های جاری بوده است. شایان ذکر است درخصوص حسابهای بیمه ای با شرکت های بیمه خارجی بدلیل مشکلات نقل و انتقال ارزکه تماما ً ناشی از شرایط تحریم می باشد امکان پرداخت بدهی به شرکتهای بیمه خارجی میسر نمی باشد.شایان ذکر است این بدهی ها در حسابهای شرکت منظور گردیده است.

برنامه افزایش سرمایه شرکت :
براساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 1397/10/27 مقرر گردید سرمایه شرکت از مبلغ 2.500 میلیارد ريال به 3.000 میلیارد ريال افزایش یابد که مراحل قانونی افزایش سرمایه در دست انجام می باشد.


"توضیحات تکمیلی در خصوص بندهای گزارش حسابرس در شش ماهه منتهی به 1397/12/29"


براساس اظهارنظر حسابرس محترم مبانی نتیجه گیری مشروط عملکرد شرکت بیمه اتکائی امین در دوره شش ماهه منتهی به 1397/12/29 شامل دو مورد میباشد که توضیحات مربوط به بندهای مذکور به شرح ذیل ایفاد میگردد.
1- درخصوص بند شماره 3 گزارش حسابرس محترم مبنی بر عدم احتساب ذخیره مالیات به مبلغ 68 میلیارد ريال بابت عملکرد سال مالی منتهی به 1396/06/31 به استحضار میرساند باتوجه به اشتباه محاسباتی که از سوی ممیزان مالیاتی بابت عملکرد سال مالی 96 این شرکت صورت پذیرفت مبلغ مذکور بعنوان مالیات دربرگ تشخیص اعلام گردید که با پیگیریهای بعمل آمده و دفاعیات ارائه شده صحت محاسبات مالیات ابرازی این شرکت تأییدگردید و موضوع در هیأت بدوی جهت اعلام نتیجه درحال رسیدگی است لذا باتوجه به حل وفصل شدن موضوع ، شرکت از این بابت ذخیره ای درحسابها لحاظ ننموده است.
2- درخصوص بند شماره 4 گزارش حسابرس محترم مبنی بر شناسائی ذخایر برگشت حق بیمه و ذخیره فنی تکمیلی و خطرات طبیعی به استحضار میرساند موضوع اختلاف بین آئین نامه شماره 58 شورایعالی بیمه و استاندارد شماره 28 حسابداری در نحوه شناسائی ذخایر فوق الذکر می باشد . از آنجاییکه شرکتهای بیمه ملزم به رعایت آئین نامه های شورایعالی بیمه و دستورالعمل های بیمه مرکزی می باشند لذا این شرکت نیز در راستای رعایت مفاد آئین نامه مذکور ذخایر برگشت حق بیمه و ذخیره فنی تکمیلی و خطرات طبیعی را محاسبه و در حسابها لحاظ نموده است . شایان ذکر است که بند مذکور درصورتهای مالی کلیه شرکتهای بیمه مشترک است.
3- درخصوص بند شماره 6 گزارش حسابرس محترم به استحضار میرساند همانگونه که در اهم رویه های حسابداری نیز به آن اشاره شد بدلیل اینکه تسویه حسابهای اتکایی ارزی با شرکتهای بیمه داخلی از محل حواله های ارزی با منشاء داخلی و نیز تسویه حسابهای اتکایی ارزی با شرکتهای خارجی از محل ارز بازار ثانویه صورت می پذیرد لذا طلب (بدهی) به شرکت های بیمه داخلی با نرخ رسمی بانک مرکزی ، طلب (بدهی) شرکت های بیمه خارجی با نرخ بازار ثانویه (نیما) ، وجوه و سپرده های بصورت اسکناس با نرخ بازار ثانویه (سنا) و وجوه و سپرده های بصورت حواله با منشاء داخلی نیز با نرخ رسمی بانک مرکزی تسعیر شده اند .
4- در ارتباط با بند شماره 7 گزارش حسابرس به استحضار میرساند پیرو نامه واصله از بیمه مرکزی ج. ا. ا در خصوص اخذ ذخیره خسارت مربوط به وقوع سیل اخیر در دفاتر و صورتهای مالی شرکت، با توجه به برخورداری شرکت از قرارداد مازاد خسارت ریسک و حوادث فاجعه آمیز و نیز عدم دسترسی به مبلغ خسارت سهم این شرکت از خسارت مذکور، شرکت 50 درصد از سهم نگهداری خود از قرارداد مازاد خسارت به مبلغ 45 میلیارد ریال را در ذخایر خسارت معوق دوره شش ماهه منتهی به 1397/12/29 منظور نموده است.
5- در ارتباط با بند شماره 8 گزارش مذکور که بعنوان تأکید بر مطلب خاص اشاره شده است به استحضار میرساند بدلیل محدودیت های ایجاد شده در نقل و انتقال ارز به خارج از کشور تسویه با شرکتهای خارجی به نتیجه نرسیده است و موضوع مشکلی کلی و در سطح کلان اقتصاد می باشد.
6- در خصوص بند شماره 9 مبنی بر عدم تخلیه ساختمان خریداری شده در چهارراه جهان کودک تهران به استحضار میرساند بر اساس حکم دادستان محترم یک طبقه از ساختمان مذکور تخلیه گردید و مراحل قانونی تخلیه سایر طبقات ساختمان در دست اجراست . متأسفانه یکی از سهامداران بزرگ شرکت، همکاریهای لازم در راستای تخلیه ساختمان مذکور را بعمل نیاورده که این منجر به زمانبر شدن پروسه تخلیه گردیده است.
7- درارتباط با بند شماره 12 گزارش حسابرس محترم نیز به استحضار میرساند مشکل مطروحه دربند گزارش مشکل تمام شرکت های بیمه می باشد و بیمه مرکزی ، سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان حسابرسی درحال تهیه صورتهای مالی نمونه شرکت های بیمه می باشند . شایان ذکر است در صورت تهیه صورتهای مالی نمونه و تصویب آن در شورایعالی بیمه ، شرکت بیمه اتکایی امین نسبت به تهیه صورتهای مالی مطابق با نمونه مصوب اقدام خواهد نمود.

برای اولین بار در صنعت بیمه صورت گرفت

Aminlogo

 

برای اولین بار در صنعت بیمه صورت گرفت؛

نقد و بررسی صورتهای مالی شرکت بیمه اتکائی امین با حضور خبرنگاران و تشکر و قدردانی مدیرعامل بیمه اتکایی امین از بیمه مرکزی و بیمه های ایران، آسیا، البرز و دانا.

شرکت بیمه اتکائی امین در اقدامی کم سابقه با هدف شفاف سازی در صورتهای مالی با دعوت از خبرنگاران اقتصادی تلاش کرد تا پیش از برگزاری مجمع عمومی، صورتهای مالی خود را به بوته نقدو بررسی گذارد؛ چرا که بدون شک اولین گام یک موسسه اقتصادی برای حفظ حقوق ذینفعان و کمک به رشد اقتصاد کشور شفافیت است.

لازم بذکر است که پیش ازین نیز شرکت بیمه اتکائی امین طی فراخوانی در سایت خود از صاحبنظران و کارشناسان صنعت بیمه در خواست کرد تا صورتهای مالی این شرکت را نقدو بررسی کنند تا رهنمودهای صاحبنظران بتواند در مجمع عمومی این شرکت مورد استفاده قرار گرفته و در اینده سبب ارتقاء این شرکت بیمه اتکائی گردد.

مشروح نشست خبری شرکت بیمه اتکائی امین با خبرنگاران فعال صنعت بیمه در ذیل می آید:

مدیران شرکت بیمه اتکائی امین امروز طی یک نشست خبری که با هدف نقد و تحلیل صورتهای مالی این شرکت پیش از برگزاری مجمع و در راستای شفاف سازی برگزار شد ، ضمن تاکید بر استقبال از نقد عملکرد شرکت بیمه اتکائی امین تاکید کردند: تصمیم گرفتیم پیش از برگزاری مجمع صورتهای مالی این شرکت را به بوته نقد و بررسی بگذاریم تا با شفافیت بیشتر در سالهای اتی وارد عمل شویم.

به گفته ایشان این اقدام بیمه اتکائی امین می تواند به عنوان یک راهبرد در صنعت بیمه به اجرا گذاشته شود تا گامی باشد برای پیاده سازی شفافیت و حفظ حقوق ذینغعان.

مدیرعامل بیمه اتکایی امین در این نشست ضمن پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد بدهی های خارجی شرکت که در صورتهای مالی مندرج است ، تصریح کرد:بدهی های خارجی شرکت مربوط به سالهای 2005 تا 2010 و پیش از مدیر عاملی بنده بوده است که پس از ورود من به بیمه اتکائی امین به اندازه کافی برای ان ذخیره گرفته شده است ضمن اینکه باید تاکید کنم ما طی این مدت آمادگی برای پرداخت این بدهی را داشته ایم اما به دلیل شرایط بین الملل و اعمال تحریم های یک جانبه، امکان انتقال پول مهیا نبوده است .

مدیر عامل بیمه اتکائی امین با اشاره به تلاش شرکت متبوعش جهت پرداخت سریع تر بدهی ها تصریح کرد: به دلیل وجود تحریم ها و اختلال در نقل و انتقال پول، شرکت بیمه اتکائی امین اعلام می کند جهت تسریع در پرداخت بدهی ها ، هر شرکت بیمه خارجی که از شرکت ما طلب دارد می تواند با گشایش حساب در ایران ،طلب خود را وصول کند.

مدیر مالی شرکت بیمه اتکایی امین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر علت محاسبه نرخ حواله های ارزی داخلی با نرخ دولتی صراحتا اذعان داشت: بیمه اتکائی امین همانطور که قبلا نیز طی اخباری اعلام کرده ، حهت جلوگیری از شناسائی سودهای غیر واقعی نرخ حواله ارزهای داخلی را با نرخ ارز دولتی محاسبه کرده است، ضمن اینکه با استعلامی که بخش فنی و مالی بیمه اتکائی امین به انجام رساند مشخص شد این حواله های ارزی داخلی با منشاء نیمائی در بازار قابل نقد نیست و هیچ کدام از بانک ها و صرافی های مجاز این حواله ها را از شرکتهای بیمه نمی خرند.

وی تاکید کرد: در این راستا شرکت بیمه اتکائی امین با مشورت بیمه مرکزی و وزارت اقتصاد و البته با همکاری سازمان حسابرسی موفق شد در اقدامی منحصر بفرد حواله ارزهای داخلی را با نرخ دولتی و نه نرخ نیمائی محاسبه کند.

مصطفی کیائی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا شرکت بیمه اتکائی امین
به اندازه سرمایه پرتفوی در بازار اتکائی ندارد در حالیکه می تواند نقش بیشتری در پوشش ریسک ها ایفاء کند، تاکید کرد: پیش ازین نیز بارها اعلام کردم که بیمه اتکائی امین با اتکاء به اصول بیمه گری و اصول فنی در بازار کار می کند و هر پوشش اتکائی را مطابق با نرخ فنی و ارزیابی ریسک مورد پذیرش قرار می دهد.

کیائی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه با روند مثبتی که در معاونت اتکائی بیمه مرکزی ایجاد شده و نرخ ها شکل واقعی تر و فنی تری به خود گرفته در این راستا شرکت بیمه اتکائی امین اعلام می دارد که در هر ریسکی بیمه مرکزی به عنوان بیمه گر اتکائی ورود پیدا کند، ما هم به تبعیت از بیمه مرکزی وارد می شویم.

وی با بیان اینکه بیمه مرکزی نرخ نامه مشورتی را تدوین کرده که ما خود را موظف به عمل به آن می دانیم عنوان کرد: اصول حرفه ای بیمه گری تاکید دارد که حق بیمه باید بر اساس اصول کارشناسی و فنی محاسبه گردد و فضای رقابتی نباید منجر به دامپینگ و نرخ شکنی شود.
سید مصطفی کیائی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا سبد سرمایه گذاری های بیمه اتکائی امین بیشتر در زمینه سپرده بانکی است، گفت: آیین نامه 60 تکلیف نحوه سرمایه گذاری شرکتهای بیمه را مشخص کرده و ما نیز تلاش کردیم با ایجاد تنوع در سرمایه گذاری ها علاوه بر سپرده بانکی به سرمایه گذاری در بورس و اوراق خزانه نیز اقدام کنیم اما باید تاکید کنم وظیفه شرکت بیمه بیش از هر چیزی صیانت از سرمایه سهامدارانش است در این راستا باید به سمت سرمایه گذاری هائی برود که خاصیت نقدشوندگی بالاتری داشته باشد در این زمینه به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی کشور بیمه اتکائی امین راهبرد بهینه ای را برای سرمایه گذاری هایش انتخاب کرده چرا که هم در راستای حفظ سرمایه سهامداران و هم در راستای تقویت اقتصاد کشور بوده است و کلیه عملیات سرمایه گذاری شرکت در شورای سرمایه گذاری بیمه اتکایی امین که جملگی از افراد متخصص اقتصادی کشور می باشند مطرح و تصمیم گیری می شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در مورد خرید ساختمان بیمه توسعه گفت: بیمه اتکائی امین از طریق شرکت در مزایده بیمه ایران موفق به خرید ساختمان جهان کودک شد و در حال حاضر شش دانگ ساختمان به نام اتکایی امین سند خورده است ؛اما ساختمان تخلیه نشده که این امر سبب مراجعه ما به مراجع قضائی شد و در این مورد نامه ای به بیمه مرکزی هم نوشته و درخواست کردیم که در تخلیه ملک متعلق به این شرکت ما را یاری فرمایند.

مدیر عامل بیمه اتکائی امین همچنین صراحتا اعلام داشت : بیمه ایران به عنوان یکی از قوی ترین شرکتهای بیمه اتکائی است که قدمت 80 ساله ان سبب شده بتواند در بازار اتکائی نقش بی بدیلی ایفاء کند و قابل رقابت با شرکتهای دیگر که در حوزه اتکائی فعالیت می کنند نمی باشد و همواره توانسته راهبری مطلوبی در بازار بیمه اتکائی کشور داشته باشد.


خبرنگاری از مدیر عامل بیمه اتکائی امین در خصوص نامه کسب و کار سبا مبنی بر دولتی بودن شرکت بیمه اتکائی امین، شرکت کسب و کار سبا، بیمه ایران معین و بیمه دانا پرسش نمود که ایشان اظهار داشت: در این زمینه با بیمه مرکزی مکاتبه و عین نامه شرکت کسب و کار سبا برای بیمه مرکزی ارسال گردید که نهاد نظارتی صراحتا اعلام نمود طبق قانون شرکت بیمه اتکائی امین و بیمه دانا غیر دولتی محسوب می شود.

مدیر عامل بیمه اتکائی امین تصریح کرد: بر اساس قانون اصل ۴۴، و سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری همچنین تبصره ذیل ماده ۴ قانون محاسبات عمومی و نظریه حقوقی معاون حقوقی رئیس جمهور فقط بیمه ایران دولتی است.

وی متذکر شد: ما در هر صورتی تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل می کنیم ضمن اینکه نهاد نظارتی ما بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است .

وی با حمایت از برنامه های راهبردی جدید بیمه مرکزی در نظارت بر عملیات فنی و اتکایی شرکت های بیمه پیش بینی کرد که در سال آینده شاهد رشد سود عملیاتی فنی شرکت های بیمه باشیم.

وی با تشکر از همکاریهای صمیمانه شرکت های سهامدار در رشد و شکوفایی بیمه اتکایی امین خاطر نشان کرد که موفقیت های بدست آمده نتیجه همدلی و همکاری هیات مدیره محترم شرکت، کارکنان، بیمه مرکزی و کمک سهامداران آن محقق گردید.

گذر از تحریم‌ها با انعقاد قرارداد با سوریه / راهکاری در راستای جلوگیری از شناسائی سودهای موهوم

Aminlogo

 

مدیرعامل بیمه اتکایی امین در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:

گذر از تحریم‌ها با انعقاد قرارداد با سوریه / راهکاری در راستای جلوگیری از شناسائی سودهای موهوم

 

به گزارش بورس‌نیوز، شرکت بیمه اتکایی امین اخیرا از انعقاد قرارداد با شرکت عرب یونیون ری سوریه خبر داده است.

دعوت از متخصصین مالی صنعت بیمه

Aminlogo

 

دعوت از متخصصین مالی صنعت بیمه

با توجه به درج صورت های مالی حسابرسی شده این شرکت توسط سازمان محترم حسابرسی که در سامانه کدال به نام بیمه اتکایی امین درج گردیده است از کلیه کارشناسان مالی صنعت بیمه تقاضا داریم با ذکر نام، مشخصات، تخصص و سوابق نسبت به ارسال کتبی نقطه نظرات و نقد کارشناسی خود در خصوص صورت های مالی این شرکت به آدرس ایمیل aminre[at]aminre.net این شرکت اقدام فرمایید.

 

با تشکر
بیمه اتکایی امین

تبریک سال نو

Sal98

بنام دگرگون کننده قلب ها و دیده ها

رسیدن سال نو ، نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است و البته نیم نگاهی به گذشته و مرور عملکردها تا قوتها را قوام بخشیم و ضعف ها را مرتفع سازیم.
نگاهی گذرا به سال 97 در واپسین روزهای پایانی سال از تقویت بیمه اتکائی امین حکایت می کند که شفافیت صورتهای مالی، جلوگیری از شناسائی سودهای غیرواقعی ،مسیر صحیح سرمایه گذاری ها در راستای صیانت از سرمایه سهامداران ، دارا بودن بالاترین ذخیره خسارت معوق در میان شرکتهای بیمه و انعقاد قراردادهای  بهینه با کشورهای منطقه، خود مهر تاییدی است بر این ادعا.
بیمه اتکائی امین مفتخر است اعلام دارد، با اتکاء به توانمندی نیروی انسانی متخصص و حرفه ای و انسجام هیات مدیره توانسته عنوان شفاف ترین شرکت بیمه را از آن خود کند و در سایه این شفافیت مالی، حفظ حقوق سهامداران را  رقم زند.
تاساعاتی دیگر سالی می رود و سالی می آید. با این رفتن و آمدن، زمین و زمان جامه نو می کنند و شرکت بیمه اتکائی امین نیز با اتکاء به برنامه راهبردی و سند چشم انداز خود همگام با طبیعت، نوگرائی را سرلوحه عملکرد خویش قرار می دهد تا در سایه تحولات مثبت در سال 98 همچنان به حفظ و صیانت از حقوق سهامداران تداوم بخشد.
امید است سال 98 احوال صنعت بیمه جمهوری اسلامی ایران در مسیر شفافیت، شایسته سالاری و حرفه ای گری دگرگون شود.
 
سید مصطفی کیائی/ مدیرعامل بیمه اتکائی امین
 
 

کلامی با سهامداران ارجمند

بسمه تعالی

photo 2016 03 09 12 16 34

               کلامی با سهامداران ارجمند

           "به صدا درآمدن ناقوسهای شفافیت در بیمه اتکایی امین"

 

با استعانت از خداوند متعال برگ زرینی از عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به 1397/06/31 در راستای پیروی از اهداف اقتصادی کشور رقم خورد. شرکت بیمه اتکایی امین با بهره مندی از دانش فنی و استفاده از نیروی انسانی جوان ، متخصص و تحصیلکرده یکی از پر افتخارترین گزارشات حسابرسی خود از تاریخ تأسیس تاکنون را از سازمان حسابرسی دریافت نمود.

شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) در سال مالی منتهی به 31/06/97 موفق گردید با درنظر گرفتن جنبه های فنی در ارزیابی ریسک های پیشنهادی ، اقدام به پذیرش ریسک های مناسب در بازار اتکایی کشور نماید. در این راستا حق بیمه قبولی سال مالی 1397 نسبت به سال مالی 1396 با رشد 23 درصدی همراه بوده است . علیرغم در نظر گرفتن IBNR 45 درصد در محاسبه ذخایر خسارت معوق در جهت بهره مندی شرکت از پشتوانه ذخایر کافی که در صنعت بیمه کشور بی نظیر می باشد، ضریب خسارت این شرکت در سال مالی 97 نسبت به سال مالی 96 از 87درصد به 70 درصد تقلیل یافته است.

درآمد سرمایه گذاری های شرکت در سال مالی97 با رشد 50 درصدی نسبت به سال مالی مشابه گذشته همراه بوده است .

درنهایت شرکت بیمه اتکایی امین (سهامی عام) با رشد 62 درصدی سود خالص عملکرد سال مالی 97 نسبت به سال مالی 96 موفق به تحقق سود هرسهم به مبلغ 356 ريال گردید. این درحالیست که این شرکت بعنوان تنها شرکت بیمه ای در ایران حسابهای ارزی با منشأ داخلی را بر اساس نرخنامه بانک مرکزی (هر دلار 42.000 ريال و هر یورو 49.336 ريال) و حسابهای ارزی و خسارت های با منشأ خارجی و اسکناس را براساس نرخ نیمایی در تاریخ ترازنامه( هر دلار 77.764 ريال و هر یورو 91.290 ريال ) منعکس نموده و در کل صنعت بیمه ،تنها شرکت بیمه اتکایی امین موفق به اخذ تأییدیه از حسابرس در این خصوص گردیده است.گزارش حسابرسی بدون هیچگونه بند غیر شفاف از سازمان حسابرسی مؤید آن است که ماخود را موظف به حراست از سرمایه سهامداران خود دانسته و قسم یاد نموده ایم که از سرمایه آنان حفاظت نماییم.

بی شک این مهم جز با تلاش شبانه روزی همکاران محترممان میسر نمی گردید . برخود لازم میدانم از تک تک همکارانی که در این موفقیت سهم داشته اند تشکر و قدردانی نمایم.

به سهامداران خود این نوید را میدهیم که با زیرساختهای ایجاد شده در بیمه اتکایی امین مسلما ً در سال آینده این شرکت از رشد و پویایی بالاتری بهره مند خواهد گردید.

امید است با توکل به خداوند متعال و همکاری سهامداران ارجمند بتوانیم در سال آینده نیز همچون 8 سال گذشته در رشد و توسعه این شرکت بیمه ای مفید واقع شویم .

در پایان صادقانه عرض می نمایم که اگر قصوری در عملکرد یکساله بیمه اتکایی امین مشاهده می نمایید به دلیل توان و بضاعت قلیل این حقیر بوده است. ولی با کمال افتخار و شجاعت اعلام می نمایم تمام تلاش خود را در نهایت صداقت و پاکدستی در راه حفاظت و رشد سرمایه سهامداران محترم و اعتلای شرکت به کار بسته ام.

                                                                                           سید مصطفی کیایی

                                                                               نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل

در مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 31 شهریور ماه 97 تصویب شد

Aminlogo

در مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به 31 شهریور ماه 97 تصویب شد

"اتکام" با تقسیم بالاترین سود نقدی درصنعت بیمه ، برگی زرین در کارنامه عملکرد خود به ثبت رسانید


مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه اتکائی امین (سهامی عام) در مورخ 1397/10/27 ساعت 13:00 با حضور 93/91 % از سهامداران ، جناب آقای جهانگیری معاون محترم اتکائی بیمه مرکزی ج. ا. ایران ، جناب آقای مفید امینی معاونت محترم نظارت مالی بیمه مرکزی ج. ا. ایران ، نمایندگان محترم بیمه مرکزی ج.ا. ایران، سازمان بورس و سازمان حسابرسی به ریاست جناب آقای تاجدار مدیرعامل و نماینده بیمه البرز برگزار گردید .در این مجمع آقایان زینلی موخر و آبانگاه به ترتیب به نمایندگی از شرکت سهامی بیمه ایران و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان ناظرین و آقای سید مصطفی کیائی مدیرعامل بیمه اتکائی امین بعنوان منشی جلسه به اتفاق آرا انتخاب گردیدند.
در ابتدا سید مصطفی کیائی توضیحاتی در مورد وضعیت شرکت و عملکرد یکساله ارائه و عملکرد شرکت را بهترین عملکرد از بدو تاسیس تا کنون عنوان نمود و با ذکر توضیحاتی در مورد عملکرد فنی و سرمایه گذاری شرکت اظهار امیدواری کرد که با ریسک پذیری فنی و همکاری کامل با بیمه مرکزی و سهامداران شرکت و ذخائر شرکت که دارای بهترین وضعیت در کل صنعت بیمه کشور می باشد، سال آینده نیز این شرکت بتواند رشد و شکوفایی بیشتری داشته باشد. وی با اشاره به تحریم های غیر عادلانه ایجاد شده به صنعت بیمه راهکارهای بیمه اتکائی امین در مقابله با این تحریم ها را به استحضار سهامداران رسانید. ایشان همچنین رشد و توسعه بیمه اتکایی امین را مرهون همدلی و همراهی اعضای محترم هیاًت مدیره ، کارکنان و سهامداران اصلی شرکت دانست.
سپس گزارش هیئت مدیره قرائت و به سوالات سهامداران پاسخ لازم داده شد. پس از آن نماینده محترم سازمان حسابرسی، گزارش حسابرس و بازرس قانونی را قرائت نمود. این گزارش حسابرسی یکی از بهترین گزارشات حسابرسی در صنعت بیمه بوده و تنها یک بند شرط که بین شرکتهای بیمه به صورت مشترک می باشد در گزارش قید گردیده است. پس از استماع گزارش، نماینده محترم سازمان حسابرسی به سوالات سهامداران پاسخ و در خصوص دستور جلسه مصوبات ذیل به اتفاق آرا به تصویب سهامداران رسید.
    1. صورت های مالی شرکت برای سال مالی منتهی به 1397/06/31 به تصویب رسید.
    2. سازمان حسابرسی بعنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت برای سال مالی منتهی به 1398/06/31 انتصاب گردید.
    3. روزنامه های کثیر الانتشار دنیای اقتصاد و اقتصاد کیش بعنوان روزنامه های شرکت جهت درج آگهی انتخاب گردیدند.
    4. مقرر شد به ازای هر سهم مبلغ 300 ريال سود نقدی ، بر اساس قانون تجارت به سهامداران پرداخت گردد.
همچنین مجمع با اکثریت آراء شرکت های سهامی بیمه ایران، توسعه کسب و کار سبا ، بیمه آسیا ، بیمه دانا و سرمایه گذاری های خارجی ایران را به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و شرکت های بیمه ایران معین و اطمینان گستر دانا را به عنوان دو عضو علی البدل هیأت مدیره انتخاب نمود.
سهامداران و نمایندگان قانونی آنها در جلسه مجمع از فعالیت های شرکت در سال مالی منتهی به 1397/06/31 تقدیر و تشکر نمودند.

 

Majma9710

Sod o zian

Taraznameh

مقالات دیگر...

دفترمرکزی

  • جزیره کیش ، میدان سنایی ، بلوار اندیشه ، قطعه N.O.B.16
  • کدپستی : 7941778354
  • تلفن : 7 - 7644420785 98+
  • نمابر : 7644420958 98+
  • رایانامه : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر ارتباطی تهران

  • تهران ، بلوار نلسون ماندلا (آفریقا) ، خیابان قبادیان شرقی ، پلاک 1
  • کدپستی : 1917635711
  • تلفن : 26 - 2188877610 98+
  • نمابر : 2188788964 98+
  • رایانامه : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سهامداران

1o 2o 3o 4o 5o 6o moein80 8o 9o 10o 11o